002 – Wstępny szkic

Pierwsza wersja tego posta zakładała poradnik krok po kroku jak zacząć tworzenie szablonu, ale muszę zrezygnować z tej formy na chwilę obecną.

Muszę dokładnie przemyśleć formę i punkt startowy takich poradników. Bardzo możliwe, że pojawią się one tutaj.

Jeżeli ktoś obserwuje mój fanpage, to mógł zauważyć pewne postępy – mam już bardzo dużą część nagłówka strony, łącznie ze stroną konfiguracyjną. Kod wstępnej wersji jest już dostępny na moim githubie, a podgląd dostępny jest tutaj. Walczę z możliwością dodania wordpressowego media picker’a który bedzie ustawiał logo strony lub obrazek w nagłówku.

Na tym etapie skończę w chwili obecnej nagłówek a zacznę projektować menu. Z uwagi na responsywność motywu która stoi na pierwszym miejscu, menu strony w wersji „stacjonarnej” będzie oddzielać nagłówek od treści strony, natomiast w wersji mobilnej będzie się ono wysuwać. Cały czas rozmyślam jeszcze nad kolorystyką strony. Chciałbym w tym projekcie unikać używania obrazków jako tła strony. Jeżeli doprowadzę do stworzenia kolejnego motywu, to prawdopodobnie skuszę się na taką opcję.

Po głowie chodzi mi jeszcze jedna myśl – ustawić możliwość edycji kolorystyki użytkownikowi. Jeżeli chodzi o kod nie będzie to ciężkie do zaimplementowania a mi nawet ułatwi pracę bo niestety ale esteta ze mnie żaden.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *